17 Nisan 2014 Perşembe

"Biz de bilelim"

biz-de-bilelim

Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kaldı. "Ben teşkilatçıyım, uygun görürlerse aday olurum, projelerimiz var" diyen Ayantaş ve MHP'den aday olan ve "Projelerimiz var" diyen Hakan Türkdağ geçen süre içerisinde herhangi bir proje sunmadı. CHP'den ise Gürsel Kıranoğlu adaylık için başvuruda bulundu ve aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
20 Eylül 2013 Cuma 18:47

 30 Mart 2014 yerel seçimlerine 6 ay gibi kısa bir süre kalmasına ve "Projelerimiz var" açıklamalarına rağmen, aday ve aday adayı olacak isimler projelerine dair herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadı. 

 

İDDİA VAR, PROJE YOK

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş Konya TV'de Gündem Özel programına katılmış ve AKP'li Aydın Tufan'ın sorularını yanıtlamıştı. Ayantaş, Tufan'ın "Bu kadar hizmetler var, devam edecek hizmetler var, yaklaşan yerel seçimlerde de tekrar aday mısınız?" sorusuna ise "Ben teşkilatçıyım, teşkilatın içinden yetişmiş birisiyim. Teşkilatımız uygun görür, genel başkanımız 'göreve devam' derse bir dönem daha başkanlık yapmayı istiyorum. Yapacağımız bir çok hizmetimiz var, bunların devamı açısından, istikrar açısından faydası olacağına inanıyorum. Genel Başkanımız ve teşkilatımız 'devam' derse, devam etmeyi düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.
 

Diğer taraftan adaylığı kesinleşen MHP'nin Akyurt Belediye Başkan Adayı Hakan Türkdağ ise, Akyurt İlçe Meydanı'nda düzenlenen iftar programında yapmış olduğu konuşmada "Sayın Genel Başkanımız Akyurt İlçesi'ne göstermiş olduğunuz güvene layık olacağız, Allah'ın izniyle 30 Mart 2014 günü Akyurt Belediyesi'nin anahtarını sizlere sunacağız" diyerek iddialı bir çıkış yapmıştı. Aday olması beklenen Gültekin Ayantaş ve adaylığı kesinleşen Hakan Türkdağ iddialı konuşmalarının yanında seçmene bu güne kadar herhangi bir proje sunmadı. Diğer taraftan CHP'nin kesin adayı olarak görülen Gürsel Kıranoğlu ise adaylık başvurusunu yaptı ve adaylığının resmi olarak açıklanmasını bekliyor. 

'İstikrar için beni aday gösterin' diyen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, bırakın seçim sürecini ikinci kez seçildiği 2009 yılından bugüne kadar proje üretmekte yetersiz kaldı. 

 

AKYURT BİR 5 YIL DAHA KAYBETMESİN

Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olunmasının ardından yol, su, kanalizasyon gibi hizmetleri Büyükşehir Belediyesi'ne devreden Akyurt Belediyesi bu alana harcadığı kaynağı projelere aktararak bunu bir fırsat haline dönüştürebilirdi. Kuşkusuz Akyurt Belediyesi'nin borçsuz olması sevindirici bir haber olsa da, kaynaklarını projeler için değerlendirmemesi de bütçe fazlası vermesini etkileyen sebepler arasında yer alıyor. Ayantaş'ın 2009 seçimlerinde sunduğu birçok projenin gerçekleşmemiş olmasının yanı sıra, gerek Ayantaş olsun gerekse Türkdağ'ın ilçeye katkı sağlayacak projeleri üretmesi ve Akyurtlu ile paylaşması gerekiyor. Diğer taraftan seçim sürecinde sunulan projelerin 'seçimi kazanmak' adına değil de 'gerçekleştirmek için' planlanması gerekiyor. 
 

AKP ve MHP'nin iddialı bir seçim süreci geçireceği düşünüldüğünde yere sağlam basan fikir, proje ve uygulamalar Akyurt'un yararına olacaktır. Kısacası her iki partinin 'iddialı' görünümüne şekil verilmesi gerekiyor. Geçmiş yüzyıldan kalma 'seçim söylemleri' ilçeye kazandırmak yerine kaybettirecektir. 

 Haber okunma sayısı: 802

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

akyurt-yerel-secim-sonuclari

AKYURT YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart 2014 Pazartesi 14:21
bu-yanlistan-donulmeli

"Bu yanlıştan dönülmeli"

27 Mart 2014 Perşembe 17:46
baskandan-basina-mudahale

Başkan'dan basına müdahale

27 Mart 2014 Perşembe 17:10
kaybeden-degil-kazanan-olacagiz

"KAYBEDEN DEĞİL, KAZANAN OLACAĞIZ"

27 Mart 2014 Perşembe 16:38
10-yil-degil-100-yil-da-yetmez

10 yıl değil, 100 yıl da yetmez!

27 Mart 2014 Perşembe 16:25
yavas-yavas-geliyoruz

Yavaş Yavaş Geliyoruz

24 Mart 2014 Pazartesi 16:21

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

Ankara'nın ne kadar içme suyu kaldı?

Bu ay 7 Nisan itibarıyla Ankara'nın içmesuyu amaçlı barajlarında yüzde 22,6 doluluk oranı gözlendi. Geçen

AKYURT YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP Akyurt'ta 9518, MHP 5773, BBP 671, CHP ise 660 oy aldı.

"Bu yanlıştan dönülmeli"

Büğdüz imarı ile ilgili konuşan CHP Kurultay Delegesi Salih Er, "Büğdüz Mahallesi'nin imarını yaptık

"Havalimanını Unutmuşsun Başkan!"

"Usta! Akyurt için ne yaptın?" diyoruz. Halk Bankası'nı getirdim, diyor. İş Bankası'nı getirdim diyor. SGK

"KAYBEDEN DEĞİL, KAZANAN OLACAĞIZ"

MHP Akyurt Belediye Başkan Adayı Hakan Türkdağ, "Karşılıklı güven içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar

10 yıl değil, 100 yıl da yetmez!

MHP Akyurt İlçe Başkanı Hakan Arslan "10 yıl önce başkanlığı kazandığında iki dönemden fazla kimseye

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA